OGŁOSZENIE 
o możliwości zatrudnienia w Gminnym Ośrodku Kultury w Klonowej

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Klonowej poszukuje kandydatów do pracy w Gminnym Ośrodku Kultury na stanowisku sprzątaczki. Więcej informacji na stronie BIP Gminnego Ośrodka Kultury w Klonowej.

Rusza I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka – zgłoś się!

Zapraszamy utalentowane wokalnie osoby do wzięcia do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka, który odbędzie się jesienią 2019 roku. Organizatorem Konkursu jest Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. T. Sygietyńskiego „Mazowsze”. Partnerem regionalnym Konkursu w województwie łódzkim został Łódzki Dom Kultury.

Celem Konkursu jest popularyzacja utworów z repertuaru Zespołu „Mazowsze", a także szeroko pojętego polskiego folkloru oraz dowartościowanie śpiewu, coraz częściej niedocenianej składowej ludzkiego życia.

Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap odbędzie się w 16 instytucjach partnerskich w całej Polsce. W województwie łódzkim będzie to Łódzki Dom Kultury. Zwycięzcy rywalizacji regionalnych zostaną zaproszeni do drugiego etapu, który odbędzie się w siedzibie Zespołu „Mazowsze” w Otrębusach. Laureaci Konkursu wystąpią podczas Koncertu Galowego wraz z chórem, orkiestrą i baletem PZLPiT „Mazowsze”.

W programie Konkursu znajdują się utwory z repertuaru Zespołu „Mazowsze”. Każdy z uczestników zobowiązany jest do przygotowania dwóch utworów – po jednym z każdej z dwóch obowiązujących zawodników list (dostępnych do wglądu na stronie Organizatora – www.mazowsze.waw.pl w zakładce „Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka”).

Podczas występu konkursowego uczestnik będzie miał za zadanie wykonanie jednego z przygotowanych utworów (kompozycja zostanie wybrana przez jury). Jeśli komisja konkursowa uzna za stosowne, uczestnik może zostać poproszony o zaprezentowanie drugiej z przygotowanych kompozycji. Dopuszczalne są wykonania a capella, a także z towarzyszeniem akompaniatora albo zespołu. Dozwolone jest również wykonanie utworu z podkładem odtworzonym z nośnika. Informacje dotyczące akompaniamentu oraz potrzebnego nagłośnienia uczestnik zobowiązany jest podać na karcie zgłoszeniowej.

Kategorie wiekowe:

• 9-14 lat,

• 15-19 lat,

• 20-25 lat,

• 26+ lat.

Harmonogram:

I Etap Przesłuchań Regionalnych dla województwa łódzkiego odbędzie się w dniach 6-7 października 2019 r. w Łódzkim Domu Kultury, przy ul. Traugutta 18.

II Etap Konkursu wraz z Koncertem Galowym odbędzie się 23-26 października 2019 r. w siedzibie PZLPiT „Mazowsze” w Karolinie – Otrębusy pod Warszawą.

Zwycięzcy Konkursu (w każdej kategorii wiekowej) uhonorowani zostaną nagrodami pieniężnymi:

I Nagroda – 6 000 zł

II Nagroda – 4 000 zł

III Nagroda – 2 000 zł

W regulaminie przewidziano także dodatkowe wyróżnienia.

Osoby zainteresowane udziałem w Konkursie zobowiązane są do przesłania wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres: Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź z dopiskiem „KONKURS JOPEK”. Termin zgłoszeń mija 16 września 2019 roku (w przypadku poczty tradycyjnej decyduje data stempla pocztowego).

Regulamin oraz szczegółowe informacje na temat konkursu (w tym karta zgłoszeń) znajdują się na stronie Organizatora – www.mazowsze.waw.pl w zakładce „Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka”.

Logowanie