„Zakochani w Paryżu.." – koncert walentynkowy pod takim tytułem odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Klonowej 16 lutego b.r. Niewątpliwie było to wydarzenie wyjątkowe na deskach klonowskiej sceny. Wspaniały duet Lucy & Tom zaprezentował piosenki Édith Piaf i jej śpiewających przyjaciół.

Nowoczesne aranżacje na gitarę elektryczną i głos, przeplatane opowieściami o Edith, jej miłościach, przyjaźniach i Paryżu – z doskonałym językiem francuskim, w połączeniu z toczkiem na głowie, koronkami, delikatnym różem i skórzaną kurtką... stworzyły niezwykle klimatyczny wieczór pełen emocji i wzruszeń … oddając jednocześnie pierwotny pazur, zadziorność́ i autentyczność́ Édith Piaf.

Koncertowi towarzyszyła wystawa fotografii "Paris, Paris.." codziennego - niecodziennego Miasta Świateł widzianego oczami autorki - Lucy, Paryżanki z wyboru i z serca.

Lucy & Tom - Revolucy Lucy & Tommy Rooster to duet podróżujących muzyków, łączący wielobarwny głos i dźwięk gitary elektrycznej. Wykształcona mezzosopranistka zjawiskowo śpiewająca muzykę rozrywkową oraz wrażliwy i ambitny gitarzysta blues-rockowy. W swoich muzycznych poszukiwaniach sięgają po utwory zarówno Bizeta i Ravela, jak i Dalidy, Joe Dassin'a a nawet Davida Bowie. Ich niepowtarzalny styl jest kolażem osobistych fascynacji teatrem, sztuką, kabaretem, muzyką jazzową, klasyczną, rockową i bluesową. Stąd koncerty duetu to nie tylko doskonała muzyka, ale też wyśmienite kostiumy i historie opowiadane między utworami. Lucy & Tom uwielbiają grać dla każdej publiczności. Występowali zarówno na deskach teatrów, w klubach muzycznych, jak i świetlicach wiejskich i domach kultury. Koncertowali w Polsce, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Jesienią 2017 roku, w Polskim Radiu Koszalin, duet nagrał płytę “Édith Piaf Et Ses Amis”, która ukazała się 19 grudnia 2017 roku, w 102. urodziny Édith Piaf, nakładem wytwórni Vintage Records. W marcu 2018 roku podczas X Gali Kultury Koszalińskiej Lucy & Tom otrzymali nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie kultury. W 2018 roku zagrali oprócz innych pięknych miejsc, w kultowym Blue Note w Poznaniu, legendarnej, krakowskiej Piwnicy Pod Baranami oraz Festiwalu Dźwięki Słów w Lublinie.

Dziękujemy serdecznie naszym Gościom za ten magiczny wieczór!

 

1 lutego 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Klonowej miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Mieliśmy zaszczyt świętować jubileusz 20-lecia kapeli PAKA KLONOWIAKA, działającej w naszym ośrodku kultury. Zespół powstał w 1999 r. na okoliczność dożynek powiatowych w Złoczewie, jego założycielką była ówczesna dyrektor GOK-u Pani Izabella Sufleta.

Pierwszy skład Kapeli przedstawiał się następująco: Stanisława Ługowska, Marianna Ługowska, Krzysztof Wyrwas, Krzysztof Bednarek, Anna Górecka, Krystyna Trela, Izabela Sufleta.

Udany występ Kapeli Paka Klonowiaka podczas złoczewskich dożynek był świetnym argumentem do podjęcia próby utworzenia takiej Kapeli na stałe. Zachęceni wspaniałą atmosferą i radością, jaka panowała podczas prób, nie mieli problemu z powiększeniem składu. Do Kapeli dołączali w kolejnych latach: Renata Więzowska, Agnieszka Lobka, Mariola Perdek, Antoni Bryłka, Stanisław Gęs, Bodgan Kolankowski, Hieronim Bera, Grzegorz Gonera, Kiełbaska Adam, Mirosław Mikołajczyk, Wiktor Gęs, Piotr Gęs, Aldona Sęczek, Maciej Perdek, Wojciech Wolski, Daria Perdek, Mariusz Romek.

Wiadomo - skład Kapeli ulegał zmianom przez te 20 lat… Jedni odchodzili, inni dołączali. Od 2009 roku kapelę prowadzi Grzegorz Gonera – instruktor muzyki w naszym ośrodku kultury.

Kapela występowała:

 • we wszystkich gminach Powiatu Sieradzkiego na Dożynkach Powiatowych,

 • na Jarmarkach Powiatowych i Stołach Wielkanocnych w Sieradzu,

 • na Jarmarkach Wojewódzkich w Łodzi,

 • wielokrotnie w Gminie Wróblew – m.in. na kilku Przeglądach Piosenki Biesiadnej, w 2000 r. wystąpiła z okazji „Dni Wróblewa”, w 2011 r. na Jubileuszu Kapeli z Wróblewa oraz w 2017 roku w Tubądzinie na Przeglądzie Piosenki Biesiadnej i Folklorystycznej, gdzie zajęła III miejsce,

 • w Błaszkach w 2016 r. na Nocach Błaszkowskich,

 • w Gminie Czarnożyły 5 razy: 4 razy na Dożynkach i raz na festynie (2016, 2017, 2018 i dwa razy w 2019 r.),

 • w Gminie Brąszewice na festynie w 2018 r., w Godynicach kapela uświetniała obchody Dnia Kobiet w 2016 r., a w 2017 roku grała i śpiewała na 100-leciu OSP Starce,

 • w gminie Kościerzyn gościła na targach rolniczo-ogrodniczych, jak i Dniu Ziemniaka w latach 2006, 2017, 2018, 2019,

Kapela występowała też w gminach powiatów wieluńskiego i wieruszowskiego: w gminie Lututów w 2004 roku na 80-leciu RBS Lututów, na Jubileuszu Lututowian w 2012 r. i Przeglądzie Folklorystycznym w 2014 roku, gdzie zajęła IV miejsce. Prezentowała się dwukrotnie w Doruchowie na festynach, w Galewicach, w Unikowie, w Czajkowie, w Ostrówku oraz na Dniach Międzyborza. Brała udział w przeglądzie muzycznym „Popołudnie z nostalgią” w Spółdzielczym Domu Kultury w Sieradzu.

Działalność PAKI KLONOWIAKA zapisała się złotymi nutkami w życiu społecznym gminy, powiatu sieradzkiego, województwa  i całego regionu. Ich wieloletnia aktywność artystyczna i działania w zakresie kultywowania regionalnych tradycji, obyczajów i śpiewu zasługują na najwyższy szacunek i uznanie.

Obchody Jubileuszowe rozpoczęły się od wręczenia kwiatów i dyplomów uznania wszystkim członkom Kapeli przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Klonowej - Panią Agnieszkę Musialską oraz Przewodniczącego Rady Gminy Klonowa - Pana Wiesława Sworowskiego. Historię Kapeli przedstawiła Pani Stanisława Ługowska, która szeregi składu zespołu zasila od 1999 roku.

W tym ważnym dniu nie mogło zabraknąć zaprzyjaźnionych zespołów śpiewaczych oraz zaproszonych delegacji. Nie zabrakło, oczywiście, licznych listów gratulacyjnych, życzeń, kwiatów, prezentów, upominków i podziękowań za dorobek artystyczny Paki Klonowiaka. Dobrze jest mieć tylu przyjaciół! Wypadało więc podziękować gościom za obecność, za życzenia, gratulacje. W związku z tym Paka zaprezentowała krótki koncert „w pełnym składzie” – złożony z najciekawszych, szczególnych w repertuarze zespołu piosenek. Na scenie wystąpili wszyscy członkowie zespołu – obecni i ci, którzy grali i śpiewali w nim przed laty. Przy pysznym torcie wybrzmiało głośne „STO LAT…”. Paka Klonowiaka porwała zebranych do tańca. Na scenie wystąpiły także zaprzyjaźnione zespoły „Kumpele Wróbele” z Wróblewa, Kapela z Galewic i Młodzieżowy Zespół wokalno-instrumentalny z Klonowej. Przy pięknej muzyce nie można było siedzieć. Na parkiecie pojawili się tancerze… i tak już było do końca.

Z okazji Jubileuszu wszystkim Członkom Kapeli Paka Klonowiaka życzymy wszelkiej pomyślności, dużo sukcesów oraz dalszej wspaniałej aktywności twórczej, aby kolejne lata były równie owocne, jak te dotychczasowe.

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za obecność i wspaniałą atmosferę.

 

11 listopada 2019 roku na placu przed budynkiem Urzędu Gminy w Klonowej zapłonęło „Ognisko Patriotyzmu”. Płomień zjednoczył młode i starsze pokolenia mieszkańców gminy Klonowa, których tego wieczoru przybyło ponad stu. Spotkanie, poprzez wspólny śpiew oraz przywołane wspomnienia mieszkańców gminy Klonowa, stało się manifestacją patriotyzmu, szacunku i refleksji nad historią Polski i Polaków. W repertuarze znalazły się pieśni patriotyczne i wojskowe, które razem zaśpiewali wszyscy zebrani przy ognisku, a także współczesne piosenki traktujące o ojczyźnie wyśpiewane przez dzieci i młodzież z naszego ośrodka kultury. W symboliczny i wzruszający sposób losy naszego kraju oraz piękno barw narodowych przedstawili uczestnicy zajęć tanecznych. Atmosfera stworzona podczas spotkania przy żywym ogniu przekonała, iż te pieśni porywają nas mimo upływu czasu, dostarczając nam chwil wzruszeń, budząc wspomnienia dawnych lat.

Listopadowa aura pozwoliła na chwilę skupienia i refleksji nad losami naszej Ojczyzny…

W ostatnią niedzielę czerwca na placu strażackim w Klonowej już po raz siódmy odbył się piknik rodzinny – w tym roku pod hasłem „Niespodzianka!”. Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Gminny Ośrodek Kultury w Klonowej. 

W programie festynu znalazły się m. in. występy zespołów tanecznych, teatralnych oraz wokalistów ośrodka kultury. Na scenie zaprezentowała się również Paka Klonowiaka, Młodzieżowy Zespół Wokalno-Instrumentalny oraz Zespół Rockowy z Klonowej. Przybyłych gości, zarówno małych jak i dużych, zabawiała Amatorska Grupa Teatralna z Węglewic swoim programem pt. „Spotkanie Bajek”. Publiczność czarował również Michał Sośniak pokazem iluzji i magii. Gwiazdą imprezy była Anna Żebrowska, która przypomniała nam znane i lubiane przeboje lat 60, 70 i 80.

Podczas imprezy można było wygrać atrakcyjne nagrody – talony do pobliskich sklepów i punktów usługowych – biorąc udział w mini-konkursach. Powodzeniem cieszyło się „Kuchcikowo”, w którym to częstowano przepyszną grochówką oraz domowego wypieku ciastem. Na najmłodszych zaś czekały atrakcje przygotowane w kąciku dla dzieci oraz wesoła zabawa w dmuchanym wesołym miasteczku.

Darczyńcami na tegoroczny Piknik Rodzinny zechcieli zostać:

 • AGROEXPRESS - Grzegorz Matławski

 • Usługi Weterynaryjne - Andrzej Skowron, Alicja Malczewska

 • Apteka w Klonowej - Danuta Rabikowska-Foryś

 • Sklep spożywczy - Jadwiga i Piotr Głuchowie

 • Projektowanie i nadzory w budownictwie - Grzegorz Knopek

 • Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie - Marian Fita, Łukasz Waligóra

 • Zakład stolarski - Marek Mieszała

 • KIPARD - Damian Drapikowski

 • Usługi Leśne - Stanisław Kosatka

 • Usługi geodezyjne - Anna i Tomasza Wika

 • Sklep Ogólnoprzemysłowy - Damian Kuliński

 • Państwo Bożena i Krzysztof Bednarkowie

 • Sklep Ogólnoprzemysłowy - Irena i Marian Zajączkowscy

 • Z.H.U. „Rolnik” Lututów - Szymon Górka

 • „BISTRO” Czajków - Ewa Kaczmarek

 • Zakład Fryzjerski Czajków - Aneta Iskra

 • DTS-OIL Sp. z o.o. Stacja Paliw w Klonowej

 • Gabinet Kosmetyczny  w Klonowej - Joanna Nowak-Kuśmierek

 • Pani Ewa Powroźnik

 • Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Klonowej

 • Koło Gospodyń Wiejskich w Klonowej

Serdecznie dziękujemy !!!

I Regionalny Konkurs dla Członków Orkiestr Dętych Młody Instrumentalista – Klonowa 2019, organizowany przez nasz ośrodek kultury we współpracy z Orkiestrą Dętą OSP Klonowa, za nami!!! W sześciu kategoriach prezentowali się muzycy z jedenastu orkiestr. Gościliśmy:

 • Orkiestrę Dętą Łubnice

 • Orkiestrę Dętą OSP Złoczew

 • Miejsko-Gminną Orkiestrę Dętą Don Bosco z Marszałek

 • Orkiestrę Dętą OSP Kraszewice

 • Orkiestrę Dętą przy OSP Brąszewice

 • Parafialno-Strażacką Orkiestrę Dętą w Unikowie

 • Orkiestrę Dętą OSP Opatówek

 • Gminno-Parafialną Orkiestrę Dętą "HELIKON" w Goszczanowie

 • Orkiestrę Dętą Gminy Sulmierzyce

 • Gminną Orkiestrę Dętą przy OSP w Czajkowie

 • Orkiestrę Dętą OSP Klonowa

 

Uczestnicy swoje wykonania konkursowe prezentowali przed Jury w składzie:

Przewodniczący - Maciej Pabich - Profesor w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej w Poznaniu

Członek - Wojciech Wolniak - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli

Członek - Mariusz Grzelak - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli

 

Wykonawcom towarzyszył akompaniament. Dziękujemy p. Renacie Witczak i p. Grzegorzowi Gonerze za Państwa zaangażowanie.

 

Jury wyłoniło zwycięzców. Przyznano następujące miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

                                                                                                                 

Kategoria pierwsza – roczniki  2008 - 2010, instrumenty dęte drewniane

Miejsce I - Kinga Lis (Orkiestra Dęta OSP Złoczew)

 

Kategoria druga – roczniki 2008 - 2010, instrumenty dęte blaszane

Miejsce I - Piotr Korzański (Orkiestra Dęta OSP Kraszewice)

Miejsce II - Wiktor Kempa (Miejsko Gminna Orkiestra Dęta Don Bosco z Marszałek)

Miejsce II  - Alicja Kulbat (Orkiestra Dęta Gminy Sulmierzce)

 

Kategoria trzecia – roczniki 2004 - 2007, instrumenty dęte drewniane

Miejsce I - Zuzanna Tomczyk (Orkiestra Dęta przy OSP Brąszewice)

Miejsce II - Wiktoria Jakubowska (Orkiestra Dęta przy OSP Brąszewice)

Miejsce II - Samuel Pazek (Orkiesrta Dęta Łubnice)

Miejsce III - Zuzanna Biryt (Orkiesrta Dęta Łubnice)

Wyróżnienie - Krystian Halamus (Parafialno-Strażacka Orkiestra w Unikowie)

Wyróżnienie - Maksymilian Kofel (Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie)

 

Kategoria czwarta – roczniki 2004 - 2007, instrumenty dęte blaszane

Miejsce I - Marta Szczęsna (Orkiestra Dęta Gminy Sulmierzyce)

Miejsce II - Adam Skowron (Orkiestra Dęta OSP Klonowa)

Miejsce II - Anna Dębowska (Orkiestra Dęta OSP Złoczew)

Miejsce III - Wiktor Salamaon (Orkiestra Dęta przy OSP Brąszewice)

Miejsce III - Julia Tkacz (Orkiestra Dęta Gminy Sulmierzyce)

Wyróżnienie – Natalia Dębowska (Orkiestra Dęta OSP Złoczew)

Wyróżnienie - Kamil Strzygieł (Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie)

Wyróżnienie – Joanna Wysota (Orkiestra Dęta OSP Klonowa)

 

Kategoria piąta – roczniki 2003 - 2001, instrumenty dęte drewniane

Miejsce I - Jakub Warga (Orkiesrta Dęta Łubnice)

Miejsce II - Mateusz Antczak (Goszczanów)

Miejsce II - Maciej Zych (Orkiesrta Dęta Łubnice)

 

Kategoria szósta – roczniki 2003 - 2001, instrumenty dęte blaszane

Miejsce I - Paulina Musiał (Orkiesrta Dęta Łubnice)

Miejsce II - Maciej Maluszczak (Orkiesrta Dęta Łubnice)

Miejsce II - Tomasz Kukuła (Orkiestra Dęta OSP Klonowa)

Miejsce III - Adam Pędziwiatr (Orkiestra Dęta OSP Klonowa)

 

 

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe – akcesoria muzyczne. Podczas konkursu wyłoniono także orkiestry, których uczestnicy biorący udział w rywalizacji konkursowej, zabrali łącznie największą liczbę punktów. W tej klasyfikacji:

 • I miejsce zajęła  Orkiestra Dęta Łubnice, która otrzymała talon o wartości 500 zł na usługę transportową oraz puzon plastikowy,

 • II miejsce Orkiestra Dęta Gminy Sulmierzyce otrzymując talon na usługę transportową (500 zł) oraz talon na naprawę instrumentu dętego (500 zł),

 • III miejsce Orkiestra Dęta przy OSP Brąszewice. Nagrodą dla tej orkiestry był talon na naprawę instrumentu dętego (500 zł) oraz pulpity do nut.    

 

Wielkie gratulacje !!!

 

I Regionalny Konkurs dla Członków Orkiestr Dętych odbył się dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz Darczyńców:

 • Serwis Pawlak

 • Clarinetka

 • Besco

 • Sklep Ósemkowa

 • Grupa Tubądzin

 • PKS Sieradz

 • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu

 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Klonowej – p. Cezary Bartoszek

 • Biuro Obsługi Ubezpieczeń „Komplex” – p. Krzysztof Wyrwas

 • Młyn Proboszczowice – p. Grzegorz Kopacki

 • Firma Paldrex – p. Ryszard Górecki

 • Auto Margo – p. Marek Szcześniak

 • PHU Transmar Usługi Transportowe – p. Mariusz Wrzosek

 • Produkcja Palet – Handel i Usługi – p. Józef Kowal i p. Waldemar Ciołek

 • Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe – p. Grzegorz Jangas

 • ZPUH Eksport – Import  - p. Karol Gołdyn

 • Apteka w Klonowej – p. Danuta Rabikowska-Foryś

 • Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy „JAKLON” – p. Janusz Snelewski i p. Lech Kiełbaska

Patronat nad wydarzeniem objęli:

 • Wójt Gminy Klonowa

 • Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Klonowej

 

Dziękujemy serdecznie!!!

 

Wielkim muzycznym wydarzeniem muzycznym, uświetniającym konkurs, był recital p. Mateusza Wrzoska i p. Renaty Witczak. To zaszczyt dla naszego ośrodka kultury gościć tak znamienitych wykonawców. Dziękujemy !!!

Logowanie