25.11.2016 r.

W miniony piątek w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w dziedzinie kultury za 2016 rok przyznanych przez Zarząd Powiatu Sieradzkiego.  

Z ogromną radością informujemy, iż wśród laureatów znalazł się nasz Rockowy Zespół z Klonowej.  Działa on od niedawna pod szyldem  Gminnego Ośrodka Kultury, tym bardziej cieszy nagroda przyznana za wdrażanie inicjatyw sprzyjających rozwojowi życia kulturalnego w powiecie sieradzkim. Z rąk Pana Starosty - Mariusza Bądziora, nagrodę w imieniu zespołu odebrał perkusista - Krzysztof Bednarek.

Gratulujemy serdecznie :-)

Fot.: R.Sobieraj / PBP w Sieradzu.

22.11.2016 r.

Listopad - to miesiąc szczególny dla nas Polaków. To miesiąc zadumy, nostalgii i patriotycznych uniesień. Niesieni powyższymi uczuciami stworzyliśmy montaż słowno-muzyczny zatytułowany „Z miłości do Ojczyzny”, dzięki któremu młodzież uczęszczająca na zajęcia teatralne i muzyczne z Gminnego Ośrodka Kultury, poprzez nawiązanie do popkultury, broniła największej wartości, jaką jest wolność. Wystąpieniu temu przyświecały słowa Tukidydesa „Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga”. Zatem, odważnie młodzież mówiła o trudnej miłości do kraju, wzniośle o cenie wolności, a śpiewem wkradła się do serc, by pobudzić w widzach uczucia patriotyczne. Mamy nadzieję, że bogactwo pozytywnych uczuć umocniło więź między pokoleniami.

 

06.11.2016 r.

Za nami uroczyste zakończenie projektu „Mój Przyjaciel Świat” realizowanego w ramach Programu WSPÓŁORGANIZACJA PROJEKTÓW KULTURALNYCH NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO 2016. Program ogłasza rokrocznie Wojewódzka Instytucja Kultury – Łódzki Dom Kultury w Łodzi. O dotację na działanie w partnerstwie z Zespołem Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu wystąpił Gminny Ośrodek Kultury w Klonowej. Współpraca okazała się na tyle satysfakcjonująca, że był to po prostu strzał w przysłowiową „dziesiątkę”. Projekt zakładał udział 40 dzieci – podopiecznych partnerskich placówek. Celem Projektu było efektywne zagospodarowanie czasu wolnego dzieci /9-12 lat/ poprzez uczestnictwo w działaniach o charakterze edukacyjnym i poznawczym, a także integracyjnym, służące również rozwijaniu kreatywności i aktywności twórczej dzieci, kształtowaniu umiejętności pracy w grupie rówieśniczej, podniesieniu poczucia wartości dzieci, wzmacnianiu pożądanych cech charakteru, naukę asertywności i poznawanie tych wartości, które są w życiu najważniejsze. Działania projektowe były na tyle atrakcyjne, że chętnych do udziału w nich było więcej niż założono w projekcie.

Animacje artystyczne w poszczególnych grupach odbywały się w placówkach macierzystych, zatem zajęcia teatralne i wokalne w GOK w Klonowej, a taneczne w ZPWP w Sieradzu. Próba generalna oczywiście u organizatora, tam gdzie odbyć się miał finał – widowisko i podsumowanie spektaklu - czyli w Klonowej. Praca nad spektaklem odbywała się pod opieką instruktorów pani Beaty Toboły, pani Żanety Brzezowskiej i pani Anity Górnik (według ustaleń dokonanych podczas spotkania w placówce ZPWP).

W trakcie podsumowania kilkumiesięcznego projektu, które odbyło się w dniu 6 listopada, zaproszeni goście mogli obejrzeć widowisko teatralno-muzyczno-taneczne wtopione w zimową scenerię „Opowieści z Narnii” w wykonaniu dzieci i młodzieży z obydwu placówek. Dzięki młodziutkim aktorom goście mogli przenieść się  w świat dzieciństwa, krainę baśni pełną krasnoludków, czarownic i innych magicznych postaci, gdzie dobro wygrywa ze złem.  Po części artystycznej pani Agnieszka Musialska - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Klonowej serdecznie powitała przybyłych gości, pogratulowała podopiecznym obu placówek wspaniałego występu, podziękowała rodzicom zaangażowanym w działania projektowe, opiekunom zajęć artystycznych, a przede wszystkim podziękowała za wspaniałą współpracę w realizacji projektu Dyrektorowi Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu pani Izabeli Suflecie.

Projekt zakładał, że dzieci i rodzice wezmą udział w krótkiej prelekcji na temat znaczenia aktywności artystycznej w życiu młodego człowieka. Zaproszona na widowisko pani Zofia Szpikowska - Dyrektor artystyczny Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, podkreśliła rangę takich projektów i wagę aktywności artystycznej, jej rozpowszechniania i uczestnictwa w niej zwłaszcza przez młode pokolenia. Głos zabrał również pan Marcin Knopek  - Radny Gminy Klonowa, jednocześnie Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Opieki Społecznej, wyrażając zadowolenie z podjętej inicjatywy i uczestnictwa obu jednostek w tej integracji poprzez kulturę. 

Pragniemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w nasze działanie, dzięki którym projekt „Mój Przyjaciel Świat” stał się sukcesem dzieci i sukcesem tych, którym leży na sercu ich dobro – rodziców i pracowników placówek, które tę inicjatywę realizowały.

Dziękujemy serdecznie Łódzkiemu Domowi Kultury za wsparcie i całą działalność kierowaną w Region. 

30.10.2016 r.

Niezwykle ważnym etapem Projektu „Mój Przyjaciel Świat” realizowanego w partnerstwie z Zespołem Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu w ramach współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego wspólnie z Łódzkim Domem Kultury, był kolejny wyjazd  integracyjny. Uczestnicy Projektu pojechali do Łodzi,  aby w Teatrze Lalek ARLEKIN obejrzeć spektakl „Złodziej czasu”. Większość dzieci po raz pierwszy była w teatrze lalek. Spektakl wszystkim bardzo się podobał, pięknie opowiadał o przemijaniu, walce z upływającym czasem, gubieniu i szukaniu szczęścia - okazał się być klasyczną baśnią ze wszystkimi atrybutami charakterystycznymi dla tego gatunku, czyli walką dobra ze złem, magią i czarami. Po  wizycie w  teatrze  konieczny oczywiście  był posiłek w Mc’Donald's. Nieco zmęczeni podróżą, ale zadowoleni wróciliśmy do domu, aby ze zdwojoną energią na następnych zajęciach w swoich placówkach pracować nad naszym wspólnym spektaklem, który obejrzeć będzie można już 6 listopada w sali widowiskowej GOK. 

 

16.09.2016 r.

W wycieczce do stadniny koni „Mila” wzięły udział dzieciaki z Gminnego Ośrodka Kultury w Klonowej oraz dzieci z Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu. Każdy uczestnik wycieczki miał możliwość spróbować jazdy konnej siedząc na grzbiecie „Blanki” i „Majki”, wziąć udział w przeróżnych konkurencjach sportowych, jak i skosztować pieczonej kiełbaski z ogniska. Na zakończenie wyprawy dzieci karmiły konie w stajniach. Po wyczerpującym dniu czekała nas jeszcze równie aktywna noc, którą spędziliśmy w ZPWP w Sieradzu. Dzieci brały udział w różnych zabawach, tańczyły, śpiewały, grały w gry planszowe, czytały książki i słuchały opowieści. Posilone pyszną pizzą mogły zająć się jednym z poważniejszych punktów programu, którym była „burza mózgów” dotycząca pomysłów na scenariusz widowiska podsumowującego Projekt „Mój Przyjaciel Świat”. Po nocy pełnej wrażeń i smacznym śniadaniu powróciliśmy do domu, by przetworzyć nasze pomysły w czyn i rozpocząć pracę nad przedstawieniem. 

Wyjazd zorganizowany został w ramach Projektu „Mój Przyjaciel Świat” realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Klonowej w partnerstwie z Zespołem Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu w ramach Współorganizacji Projektów Kulturalnych na terenie województwa łódzkiego w 2016 r. z Łódzkim Domem Kultury.

 

 

Logowanie